Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az elmúlt hetek a legizgalmasabb oktatási híre: május 3-án kezdődik az érettségi. Ezen kívül azonban más is történik az oktatásban - mi összeszedtük a többi fontos eseményt, bejelentést és döntést.
Mi lesz a nyitás után az otthon maradó diákokkal, ha a személyes oktatás alatt nem mehet tovább párhuzamosan az online oktatási? Hogyan tarthatnak lépést az osztállyal azok, akik a járványhelyzet miatt nem engedik iskolába a gyereküket?
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) többek között elvárja az oktatásirányítástól, hogy csökkentsék minimálisra az osztálylétszámokat az újranyitás után, az otthon maradó gyermekeket semmilyen hátrány ne érje, a pedagógusok esetleges túlmunkáját pedig fizessék ki.
Több mint egy hónap után ma indult újra a személyes oktatás az általános iskolák alsó tagozataiban. Sok szülő még az utolsó pillanatban is bizonytalan abban, engedje-e gyerekét, illetve sok a megválaszolatlan kérdés is a szabályokkal kapcsolatban.
A szeptemberben bevezetett járványügyi szabályok mellet indul újra az iskola ma reggel, de vajon hányan lesznek a termekben? Mondjátok el a tapasztalataitokat, és azt, ti hogy döntöttetek.
Ma újra kinyitnak az iskolák: bár május 10-ig csak az alsósok térnek vissza a tantermekbe, szakszervezetek, tanárok és a szülők közül sokan az utolsó napokban is arra kérték a kormányt, halassza el a nyitást. Milyen szabályok vonatkoznak mától a diákokra, kötelező lesz-e a maszkviselés, és mit tehet egy szülő, ha nem engedné iskolába a gyerekét? A legfontosabb kérdésekre válaszolunk.
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) úgy véli, cizelláltabban kellene kezelni az iskolanyitás kérdését annál, hogy csak a nyitás és zárás merül fel opcióként.
Holnap nyitnak az óvodák és az iskolák is - bár csak az alsósok térhetnek majd vissza a tantermekbe, sok szülőnek jelent dilemmát a kérdés: menjen vagy ne menjen a gyerek? Kiderültek az idei érettségi szabályai, megjelent a kérelemminta a felmentéshez a személyes oktatás alól és az egyik legdrágább brit elitiskola csapatát is legyőzte két magyar diák az oxfordi vitaversenyen. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) újabb közleményt adott ki a hétfői iskolanyitásokkal kapcsolatban. Továbbra is arra kérik a kormányt, hallgassanak azokra, akik a nyitás halasztását kérik.
A Magyar Orvosok Szakszervezete kéri a miniszterelnöktől, hogy vegyék figyelembe a gyermekek, a szülők, a pedagógusok és az egészségügyi dolgozók érdekeit és kérését.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) bejelentette, az alsósok a hónap fennmaradó részében diákigazolványuk felmutatásával, jegy vagy bérlet nélkül, ingyenesen utazhatnak a helyközi közösségi közlekedésben.
A kisebbek esetében is veszélyes a járvány, az óvodapedagógusok, pedig még nem védettek, ezért arra kérik a kormányt, tartsák zárva a köznevelési intézményeket és csak akkor nyissák ki őket, amikor a "hullám levonult".
Az alsósoknál a kormány továbbra is ragaszkodik az április 19-i iskolanyitáshoz - megszületett a kérelemminta, amivel a járványügyi helyzetre hivatkozva a szülők kikérhetik őket az iskolából.
Részsikernek tekinti a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), hogy a felsősök továbbra is online tanulhatnak - azonban az ovisok és az alsósok esetében vannak fenntartásaik.